Szkolenie – ból przewlekły

Szkolenie – ból przewlekły

Wykładowcy Polskiego Towarzystwo Badania Bólu przygotowali wykłady w na temat leczenia bólu przewlekłego, obejmujące następujące zagadnienia:

– Patomechanizm i rodzaje bólu. Metody oceny bólu
– Farmakoterapia bólu
– Ból neuropatyczny
– Ból z narządu ruchu
– Bóle głowy
– Ból w chorobie nowotworowej
– Opioidy w leczeniu nienowotworowego bólu przewlekłego (dla lekarzy)
– Ból przewlekły u osób w wieku podeszłym

Wykłady te skierowane są  do personelu oddziałów niezabiegowych.
Aby uzyskać certyfikat „Szpital bez bólu” szkolenie musi przejść 100% personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni), pracującgo na oddziale – bez względu na formę zatrudnienia (etat, kontrakt).

Kurs został przygotowany w formie e-learningowej na platformie szkoleniowej www.LeczBól.pl we współpracy z firmą Next Medica, która zapewnia pomoc w przeprowadzeniu szkolenia.

Kurs ma formę nie tylko nagranych wystąpień wykładowców i animowanych slajdów z lektorem, ale także filmów nagranych z udziałem pacjentów, nagrań technik interwencyjnych leczenia bólu, interaktywnych quizów czy wspólnego omawiania przypadków klinicznych.

Zakończony jest egzaminem on-line, którego zdanie generuje indywidualny certyfikat ukończenia kursu, a dla lekarzy punkty edukacyjne (10 punktów)

Szkolący się uzyskują dostęp do kursu nie tylko na czas szkolenia, ale na całe 12 miesięcy, także z uwzględnieniem nowych, pojawiających się wykładów. Mają także możliwość zadania pytania wykładowcy mailem np. konsultacji przypadku własnego pacjenta.